Kryptozoologia
 
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 19:31

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dziwne zdjęcie
PostWysłany: 30 Gru 2006, 12:46 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Przeglądając jakąś hiszpańskojęzyczną stronę ezoteryczną, wpadłem na to zdjęcie:
Image
Jedyne co udało mi się rozszyfrować, to wiadomość, że zdjęcie przedstawia morskiego potwora z jeziora Lago Nahuel-Huapi w Argentynie. Może ktoś wie o tym coś więcej? Zdjęcie jest naprawdę niezwykle intrygujące. I nie wygląda nawet na fake.

[size=9px][ Dodano: 2006-12-30, 13:52 ][/size]
Caniche, zdaje mi się, że Ty kiedyś robiłeś arta na podstawie hiszpańskiej wikipedii. Może nas oświecisz i to rozszyfrujesz: http://www.mundoparanormal.com/docs/index2.html

Klikaj w menu po lewo: criptozoologia > zjedź na sam dół > IMÁGENES CRIPTOZOOLOGÍA #05 > znajdź zdjęcie > kliknij > i już :P

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Dziwne zdjęcie
PostWysłany: 30 Gru 2006, 14:10 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Kurcze...skąś to zdjęcie znam...a właściwie to co jest w kółku...ale nie pamiętam gdzie ja to zdjęcie wdziałem.....

Ale była mowa o tym, iż jest to rasowy "fake".

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwne zdjęcie
PostWysłany: 30 Gru 2006, 14:51 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
"Chupas" napisał(a):
I nie wygląda nawet na fake.



Chupas, naprawdę pojąć, nie mogę, dlaczego to zdjęcie nie wygląda dla Ciebie na fake, podczas gdy zdjęcie mające przedstawiać Champa, dużo wyraźniejsze i lepszej jakości, to wg Ciebie ,,fake, i to zrobiony z premedytacją"...... ;]

[size=9px][ Dodano: 2006-12-30, 15:53 ][/size]
Jeśli jedno z tych zdjęć (mówię o zdjęciu Champa i tego, które tutaj zapodałeś) jest fałszywe, a drugie autentyczne, to wg mnie autentyczne jest na pewno zdjęcie Champa......chociaż nigdy nie wiadomo....... :wink:

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwne zdjęcie
PostWysłany: 31 Gru 2006, 15:17 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 882
"Chupas" napisał(a):


Caniche, zdaje mi się, że Ty kiedyś robiłeś arta na podstawie hiszpańskiej wikipedii. Może nas oświecisz i to rozszyfrujesz: http://www.mundoparanormal.com/docs/index2.html

Klikaj w menu po lewo: criptozoologia > zjedź na sam dół > IMÁGENES CRIPTOZOOLOGÍA #05 > znajdź zdjęcie > kliknij > i już :P


Postaram się coś z tym zrobić....ale Chupas jeśli chcesz to jest taki program w necie do tłumaczenia z 14 języków nazywa się multi transe..trza go ściągnąć-tłumaczy na angielski także z Hiszpańskiego.

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


 Profil 
 
 Temat postu: Dziwne zdjęcie
PostWysłany: 31 Gru 2006, 15:28 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Wiedziałem, że skądś to znam.
Na kryptozoologia.prv, w dziale kryptydy wodne, jest artykuł o "Patagońskim plezjozaurze", tam też jest to zdjęcie i kilka słów o owym plezjozaurze.
Inaczej poprostu owy plezjozaur zwie się....NAHUELITO.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 31 Gru 2006, 15:29, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Dziwne zdjęcie
PostWysłany: 31 Gru 2006, 15:41 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Dosyć słaby fotomontaż. Ten stwór wygląda jakoś tak... dwuwymiarowo.
Też jestem ciekaw dlaczego Chupas uważał że to autnentyk.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Dziwne zdjęcie
PostWysłany: 31 Gru 2006, 18:29 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
NAHUELITO!?!? ROTFL! Aleś mi niespodziankę zrobił xP

A dlaczego uważam iż to autentyk?
Śpieszę z wyjaśnieniami :) Zawsze podaję zdjęcia wnikliwej analizie, zarówno pod względem fotograficznym jak i fizycznym. Na tym zdjęciu mam możliwość poddania go analizie fizycznej, czyli:

1. określić szacunkową wielkość stworzenia, wymiary itd.
2. oszacować głębokość wody na poziomie, na którym się znajduje na podstawie planu jeziora z roku w którym wykonane zostało zdjęcie
3. określić szkielet zwierzęcia na podstawie szkieletów przypuszczalnych podobnych do niego plejozaurów
4. określić rozmiary poszczególnych partii jego ciała na podstawie głębokości zanużenia kończyn, którą to głębokość określę jak napisałem w pkt. 2
5. I jeszzce więcej...

Jak widzicie czeka mnie wiele pracy. A dlaczego uważam już na wstępie, że to może być autentyk? Bo mogę okreścić właśnie te odległości i miary. W wielu fotografiach (np. małpa de Loyos'a, morgawr, nessie) tych miar nie jestem w stanie oszacować, bo po prostu nie ma do czego porównać stworzenia! W najbliższym czasie planuję się zabrać też za foto Champa.

Życzcie mi powodzenia :P

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Dziwne zdjęcie
PostWysłany: 31 Gru 2006, 18:37 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Czekam na wyniki, tej "ekspertyzy", jak dla mnie to fake i tyle....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Dziwne zdjęcie
PostWysłany: 31 Gru 2006, 18:44 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Chupas, jeżeli sie znasz na takich rzeczach to możesz analizować wiele innych zdjęć, może nawet dostałbyć specjalny tytuł właśnie z tym związany. Co o tym myślisz?

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Dziwne zdjęcie
PostWysłany: 31 Gru 2006, 18:46 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Jak dla mnie też jest to ewidentne fake....no i co z tego, że można ocenić wielkośc, głębokośc, odległość??!?? Przeciez to nie musi być atrapa...mi to wygląda na photoshop po prostu. Zdjęcie jest bardzo niewyraźne, a sam przecież zarzucałeś zdjęciu Champa niewyraźność, podczas gdy jest ono o niebo wyraźnejsze od tego ,,autentyku".....
I jeszcze jedna, bardzo ważna sprawa: na zdjęciu Champa widać coś jakby długa szyję i głowę, ale równie dobrze może to być ogon, a jacyś tam eksperci orzekli, że to właśnie ogon.
Natomiast na tym zdjęciu ewidentnie widać coś, co uniosło długa szyję zakończoną małą głową jak łabędź.....więc co to jest?!?....
bo pamiętaj....plezjozaury nie mogły unosić szyji w taki sposób! :twisted:

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Dziwne zdjęcie
PostWysłany: 31 Gru 2006, 19:05 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
i jeszcze ten garb....żadne stworzenia nie miało takich garbów...dajmy spokój z tymi garbami...."era garbów w kryptydach wodnych już minęła" :P :P :P

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Dziwne zdjęcie
PostWysłany: 31 Gru 2006, 20:40 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
"Schnappi" napisał(a):
plezjozaury nie mogły unosić szyji w taki sposób! :twisted:


Ekhm... I właśnie tego zapomniałem napisać: chciałem prosić jakiegoś znawcę plejozaurów, dinozaurów i gadów o konsultację, bo moja wiedza na tym polu jest mniejsza niż ziarnko gorczycy. A więc, chciałem Cię prosić, abyś po moich analizach i danych z wymiarów i szkieletu określił czy takie stworzenie isniało czy nie. Prosiłbym o neutralną wypowiedź, ale dopiero gdy prześlę Ci wyniki mojej ekspertyzy.

PS. nikifoor - nie znam się na tym, ale bardzo lubię to robić :) Oglądałem wiele takich analiz i mi się spodobało. Do tej pory robiłem coś takiego tylko ze zdjęciem Caddyego, Mokele-mbembe (2 zdjęcia) i wielkiej stopy (z BF nieudało mi się określić właściwie nic). Ale nadal się tym zajmuję.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Dziwne zdjęcie
PostWysłany: 31 Gru 2006, 21:32 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Chupas, a mogę wiedzieć, co Ci wyszło z eksperyzy fotografii Caddy?? :?:

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Dziwne zdjęcie
PostWysłany: 31 Gru 2006, 22:08 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
No, niewiele ponad to co już wiesz. Robiłem sporo zmian kosmetycznych dla uzyskania lepszego efektu i kontrastu. Zleciłem nawet znajomemu rysownikowi wykonać szkice ciała "tak jak on to widzi". Dodam, że do tej pory nie miał styczności z tego typu stworzeniami i bardzo go to zaciekawiło, ale niestety niewiele wykonał, bo niezbyt dobrze umie przelać to na kartkę papieru patrząc na monitor, a wydruk był niezbyt czytelny.
Wymiary trochę "na bakier z prawem natury" bo nie było do czego porównać zwierza (te domy... szkoda gadać.... Próbowałem znaleźć wymiary okien z czasów zdjęcia, ale nawet gdy je miałem znajomy rysownik niewiele określił z perspektywy). Gdybym miał tą drugą fotografię w lepszej rozdzielczości na pewno miałbym dokładniejsze dane. Jak ją znajdziesz zgłoś się do mnie :)

[size=9px][ Dodano: 2006-12-31, 23:10 ][/size]
A tak w ogóle, zobaczcie na cryptozoology.com, jest tam analiza zdjęcia mokela - wyszło właściwie to samo co mi: słoń :)

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Dziwne zdjęcie
PostWysłany: 01 Sty 2007, 00:48 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Ja się przymierzam do szczegółowego przeanalizowania tego zdjęcia, jednak pod ustalonym z góry kątem - nie mam zamiaru sprawdzić, co to może być, ale potwierdzić teorię, iż nie jest to nic niezwykłego...ale po prostu zniekształcone przez kwasy żołądkowe kaszalota truchło rekina długoszpara.......bo widzę bardzo wiele podobieńśtw...a ciała martwych długoszparów bardzo często się w taki sposób zniekształcają.......

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group