Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 08:20

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: WIELKIE TAJEMNICE - TAJEMNICZE POTWORY(DANIEL FARSON, ANGUS)
PostWysłany: 07 Sie 2012, 06:44 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Fascynacja strasznymi i fantastycznymi potworami sięga początków ludzkości. Celem tej książki jest rozpatrzenie na nowo opowieści o potworach i ich rzeczywistego podłoża.
Spotkał się ktoś z was z tą publikacją? Jest warta uwagi?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: WIELKIE TAJEMNICE - TAJEMNICZE POTWORY(DANIEL FARSON, AN
PostWysłany: 07 Sie 2012, 11:15 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Pierwsze słyszę ale brzmi ciekawie.
Książka z tego co widzę dość stara w 1994 r wydana, jak większość literatury tego typu w naszym kraju, tylko Allegro albo antykwariat zostaje. Trochę cienka (256 s.) chociaż format większy chyba, do tego opisy krótkie i takie zalatujące rozprawą nad ciemnotą ludzi co wierzą w bajki...

-- 15 Lip 2013, 15:32 --

Ok, wiem że to stary temat i może mi się dostać za wygrzebywanie staroci ale trafiłem na tą książkę w antykwariacie i stwierdziłem że napiszę parę słów dla zainteresowanych.
Książka dość sceptycznie podchodząca do podejmowanego tematu i przytaczająca sporo teorii wyjaśniająca fenomeny zwykle doszukując się ich w ludzkiej psychologii i aspektach kulturowych, w niektórych miejscach skupia się ogólnie na aspektach literackich oraz legendowych ale jednocześnie zawierająca dużo relacji jak na jej niepokaźne gabaryty i dużą ilość zdjęć oraz ilustracji. Gorzej jest z wyborem "potworów", mamy więc dwa rozdziały o wampirach, po jednym o zombi, potworach w ludzkiej skórze, dzikich-dzieciach, krasnoludkach/elfach, smokach, wilkołakach i syrenach/jednorożcach (ostatnie dwa jeszcze ujdą zawierają sporo relacji i opisów również z XX wieku). Z punktu kryptozoologii najbardziej interesujące są rozdziały o potworze z Loch Ness, potworach z głębin, dinozaurach z Afryki, yeti i Wielkiej Stopie zawierają sporo informacji i nawet kilka smaczków z którymi się wcześniej nie spotkałem. Dałem za książkę 10 zł a że jest w dobrym stanie i zawiera sporo ciekawych informacji więc nie narzekam , ale ciężko to nazwać książką kryptozoologiczną do takich "Tajemniczych stworzeń" z wyd Muza to się nie umywa - podobny format, stron jeszcze mniej bo ze 160 a na dobrą sprawę to kompendium kryptozoologii w której masz masę relacji o wszystkich ważniejszych kryptydach do tego bogato ilustrowana. Tyle chciałem, narazie :)


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group