Kryptozoologia
 
Obecny czas: 25 Kwi 2024, 10:57

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Popularyzatorzy kryptozoologii w Polsce
PostWysłany: 21 Mar 2009, 16:17 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Postanowiłem powklejać tu trochę informacji o popularyzatorach kryptozoologii w naszym kraju, jako że w shoutboksie mi meldujecie niekojarzoność tych panów :P

Lucjan Znicz
Polski dziennikarz i pisarz, ufolog i popularyzator wiedzy o zjawiskach z pogranicza nauki i fantazji
W roku 1976 w ówczesnym tygodniku Fakty zapoczątkował publikowanie długiego cyklu artykułów pt.: Goście z kosmosu?. Zbiegło się to w czasie z obserwacjami UFO nad obszarem Zachodniej Polski wiosną 1978 roku. W cyklu tym zaprezentował wyniki obserwacji oraz oceny zjawisk związanych z UFO na całym świecie. Druk cyklu zakończono w 1990 r. Artykuły tego cykl opublikował również w postaci kilku tomów książek.
Autor książek zajmujących się również pochodzeniem człowieka oraz antropologią. Popularyzator paleoastronautyki i kryptozoologii. Teoretyk ekspansji cywilizacji ziemskiej w kosmosie.
Jego praca w największym stopniu ocierająca się o kryptozoologię to Osobliwości życia ziemskiego (wyd. Amber, Warszawa 1996)

Marcin Mizera
[kasacja - okazało się, że Mizera to zawodowy plagiator i oszust...]

Marek Turski
Badacz zjawisk paranormalnych z Łodzi. O nim nie ma zbyt wiele informacji. Wiadomo, że wśród obiektów jego badań jest również kryptozoologia. Na temat kryptozoologii napisał "co nieco" publikacji. Często udzielał się w Radiu Park FM podczas audycji "Strefa Zero" (ostatnio z powodu problemów finansowych Park FM audycji tej nie puszczają w eterze, można jej wysłuchać jedynie w Internecie).

Tadeusz Oszubski
Tadeusz Oszubski (ur. 1958) to polski badacz zjawisk paranormalnych pisarz fantasy. Urodził się i mieszka w Bydgoszczy. Od lat pracuje w prasie codziennej oraz w czasopismach o tematyce fantastycznej i ezoterycznej. Debiutował w 1991 opowiadaniem Hobby starszego pana, zamieszczonym w tygodniku "Kujawy i Pomorze". Większość jego utworów to albo dark fantasy umieszczona w realiach historycznych, albo literatura grozy.
Oszubski w ostatnich latach napisał całą masę artykułów opisujących różne kryptydy, ukazywały się one w "Nieznanym Świecie", "Czwartym Wymiarze" oraz na stronach internetowych (głównie na Interii w dziale z ciekawostkami naukowymi). Jest autorem książki "Tajemnicze istoty" poświęconej kryptozoologii.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Popularyzatorzy kryptozoologii w Polsce
PostWysłany: 21 Mar 2009, 20:08 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 09 Lut 2007, 21:51
Posty: 24
Andrzej Trepka
Ur. 1923 w Warszawie, pisarz SF, popularyzator nauki. Autor m.in książki Król tasmańskich stepów (Katowice 1982), w której znajdowało się kilka podrozdziałów poświęconych kryptozoologii (m.in. o mamutach, wilku workowatym, tygrysie workowatym, amerantropoidzie de Loysa).


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Popularyzatorzy kryptozoologii w Polsce
PostWysłany: 13 Kwi 2009, 11:59 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Mam tą książkę szczerze polecam :) jest tam dużo informacji których nie sposób znaleźć w necie i innych publikacjach na temat kryptozoologii. (Chodzi mi głównie o tygrysie oraz małpie Loysa.)

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Popularyzatorzy kryptozoologii w Polsce
PostWysłany: 19 Maj 2009, 18:34 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 09 Lut 2007, 21:51
Posty: 24
Ada Wińcza
Zm. 2007 w RPA, przez wiele lat mieszkała w Kenii, wraz z mężem zajmowała się organizacją safari i fotosafari. W jej książce "Opowieści z sawanny i buszu" (Wydawnictwo Śląsk, 1983) jest niewielki ale interesujący rozdział o kryptidach afrykańskich, m.in. o chemosicie i o marozi - o ile pamiętam, bo już od dawna nie mam tej książki. Autorka wspomina że sama widziała kilkakrotnie zwierzęta oficjalnie nie sklasyfikowane, jeśli dobrze pamiętam to właśnie zwierzę podobne do niedźwiedzia pasujące do opowieści o chemosicie.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group